Jak zrobić folder reklamowy?

Czas czytania: ok. 7 minut

Wsparciem działań marketingowych są różnego rodzaju materiały drukowane. Jednym z najczęściej wykorzystywanych do tego celu jest folder reklamowy. Pełni on funkcję informacyjną, która może mieć wpływ na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poznaj zatem folder reklamowy i zobacz, jak go zrobić, aby był skuteczny dla Twojego biznesu!

Folder reklamowy – co to jest?

W dzisiejszych czasach najłatwiej dotrzeć do potencjalnych oraz obecnych klientów przez internet. Przez to powszechne stało się publikowanie w mediach społecznościowych oraz wykorzystywanie płatnych reklam. Charakteryzują się one wysoką skutecznością, nie powinien więc dziwić fakt, że tak chętnie stosuje je większość przedsiębiorców. Ale jest jeszcze jedno narzędzie, które jest ciągle popularne. To folder reklamowy, czyli rodzaj prospektu, składającego się z 4 stron. Klasyfikujemy go między projektem ulotki a katalogu. Drukowany materiał ma wiele zalet. Przede wszystkim jest namacalny, a co za tym idzie – nie trzeba włączać komputera lub korzystać ze smartfona, aby się z nim zapoznać. Zawiera ciekawe informacje, które są istotne dla potencjalnych oraz obecnych klientów, a także partnerów biznesowych.

Przeczytaj także: Popularne formaty ulotek i plakatów. Które są najbardziej odpowiednie?

Jaki rolę w marketingu pełni folder reklamowy?

Folder reklamowy jest jednym z praktycznych narzędzi wykorzystywanych w marketingu. Odgrywa on bardzo ważną rolę w promowaniu firmy. Folder reklamowy przekazuje odbiorcom cenne informacje dotyczące produktów, usług, a także samego przedsiębiorstwa. Nie jest materiałem stricte sprzedażowym. Jego główną funkcją jest komunikacja, a także wezwanie do działania. Na podstawie przekazywanych w folderze reklamowym informacji, zachęca się odbiorców do kontaktu z przedsiębiorstwem, a także zapoznanie z ofertą. O ile taki materiał drukowany nie jest głównym narzędziem sprzedażowym, to nie można zapomnieć o jego wpływie na podejmowanie decyzji zakupowych. Folder reklamowy jest więc istotny dla wielu firm i pomaga w osiągnięciu celów biznesowych oraz marketingowych.


Ten artykuł też Cię może zainteresować: Jak zrobić dobre logo firmy?

Jak zrobić folder reklamowy?

Stworzenie folderu reklamowego to zadanie, do którego warto się przygotować. W końcu musi to być skuteczny i wartościowy prospekt. Folder reklamowy wręcza się potencjalnym, jak i obecnym klientom. Można go przekazywać podczas odwiedzin w punkcie stacjonarnym firmy, na prezentacjach, targach, a także branżowych eventach. Zatem musi to być dobrze zaprojektowany prospekt.

Zwróć uwagę na szatę graficzną

W przypadku folderu reklamowego bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. To ono sprawia, że odbiorcy sięgają po prospekt. Dlatego projektując folder reklamowy, należy przykuć szczególną uwagę do szaty graficznej. Powinno się ją tworzyć w taki sposób, aby zainteresowała odbiorcę. W tym celu wykorzystuje się sprawdzone zabiegi graficzne. Projektując folder reklamowy, warto w ten proces zaangażować dodatkowe osoby. Sprawdzona wiedza specjalistów z zakresu marketingu może być bardzo pomocna w stworzeniu ciekawej i efektywnej szaty graficznej.

Pamiętaj o ciekawej treści

Wygląd folderu reklamowego to jednak nie wszystko. Kluczowe są również przekazywane w nim informacje. Dlatego do folderu reklamowego przygotowuje się wartościowe treści. Muszą one przekazywać odbiorcom ważne informacje, których szukają. Dzięki temu będą mieli pełnię wiedzy na temat konkretnego produktu, oferty lub usługi. To z kolei zwiększa szanse na przybliżenie ich do podjęcia ostatecznej decyzji zakupowej.

Zobacz również: Branding – co to jest

Zapanuj nad układem grafik i treści

Projektując folder reklamowy, należy zwrócić uwagę również na układ. Połączenie grafik oraz treści, a następne odpowiednie ich umieszczenie w prospekcie, pomaga w odbiorze przekazywanych informacji. Ponadto wpływa na pierwsze wrażenie, jakie folder reklamowy wywołuje w odbiorcach. Informacje powinny być odpowiednio widoczne, a także niezakłócone nietrafionymi zabiegami graficznymi.

Pamiętaj o spójności z identyfikacją wizualną

Tworząc folder reklamowy, warto pamiętać o dostosowaniu jego wyglądu do identyfikacji wizualnej. Wtedy możliwe jest zaprojektowanie prospektu spójnego z innymi materiałami drukowanymi oraz cyfrowymi. Ma to ogromne znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku firmy. Ciekawa szata graficzna, a jednocześnie spójna z identyfikacją wizualną, pomaga w wykreowaniu u odbiorców wyobrażenia, jakie chciałoby mieć przedsiębiorstwo.

Zachowaj wysoką jakość

Podczas projektowania folderu reklamowego nie można zapominać o zachowaniu wysokiej jakości. Dotyczy to całego procesu tworzenia. Wysoka jakość jest ważna w przypadku dobranych zabiegów graficznych, zdjęć, ilustracji, a także treści. Folder reklamowy musi być również wydrukowany na dobrym papierze, co dodatkowo wzmocni jego przekaz.

Sprawdź także: Key visual – co to jest?

Jak zrobić folder reklamowy – tworzyć samodzielnie, czy zlecić?

Podobnie jak w przypadku innych materiałów wykorzystywanych do marketingu, warto zlecić projektowanie folderu reklamowego profesjonalistom. To bardzo ważne narzędzie komunikacyjne, które powinno być efektywne. Można je tworzyć samodzielnie, np. wykorzystując darmowe kreatory grafiki, ale istnieje ryzyko, że folder reklamowy będzie kiepskiej jakości. Poza tym, jeśli skorzysta się z dostępnych szablonów, nie będzie on niepowtarzalny. Stworzenie folderu graficznego przez specjalistów jest więc rozsądnym działaniem. Wtedy powstaje prospekt dopasowany do identyfikacji wizualnej, branży, w której działa firma, a także grupy docelowej. Jest on również indywidualny, co oznacza, że żadne przedsiębiorstwo nie będzie korzystać z tak samo wyglądającego folderu reklamowego.

Potrzebujesz pomocy przy folderze reklamowym? Odezwij się do nas!

Podsumowanie

Folder reklamowy to prospekt, który zawiera cenne informacje na temat produktu, oferty, usług, a także firmy. Jest on stosowany w marketingu bezpośrednim. Folder reklamowy jest wykorzystywany do komunikacji przedsiębiorstwa z potencjalnymi oraz obecnymi klientami. Dzięki odpowiedniemu projektowi, a także istotnym informacjom zachęca odbiorców do działania oraz pomaga w podjęciu decyzji zakupowej.

Jak przydatna była ta strona?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen: 1

Jak dotąd brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni tę stronę.

Autor: