Sprawdzone pomysły na biznes 2024

Czas czytania: ok. 80 minut

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to dla wielu osób szansa na ustabilizowanie źródła dochodu. Niezwykle ważny jest przy tym atrakcyjny pomysł na biznes. Dotarcie z nim do odpowiedniej grupy docelowej będzie wtedy łatwiejsze. Jaką więc działalność prowadzić? Jaki pomysł na biznes wdrożyć w życie? Sprawdź nasze propozycje!

Założenie własnej działalności gospodarczej jest teraz znacznie łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Zachęcają do tego różne programy, np. realizowane przez urzędy pracy. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej, za które można nabyć m.in. sprzęt potrzebny do prowadzenia firmy. Jednak w każdym z przypadków, czy to korzystający z takiego rodzaju wsparcia, czy też nie, potrzebują odpowiedniego pomysłu na biznes. Konkurencja w wielu branżach może być duża, trzeba zatem zaoferować lepszą jakość przy odpowiednim poziomie ceny. Dzięki właściwemu pomysłowi na biznes można zacząć realizować swój rozwój osobisty, a jednocześnie zarabiać na zdobytej dotychczas wiedzy oraz doświadczeniu. To szansa, którą warto wykorzystać! Szukasz pomysłu na biznes? Sprawdź naszą propozycję.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy jest w zasięgu Twojej ręki? Zobacz na co przeznaczyć dotację z Urzędu Pracy

Dlaczego warto prowadzić własny biznes?

Prowadzenie biznesu jest związane z pracą na własny rachunek. Świadomi przedsiębiorcy wiedzą, że bez ciągłego zaangażowania nie jest możliwe zarabianie pieniędzy. Mimo to prowadzenie własnego biznesu jest bardzo atrakcyjne. Dlaczego? Przede wszystkim możliwe jest wykonywanie pracy takiej, jaką się lubi, rezygnując jednocześnie z powtarzalności, jaką charakteryzuje się etat w innej firmie lub urzędzie. Podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej realizuje się o wiele więcej zadań, chcąc zapewnić sobie stały dochód. Jest to zatem wyzwanie, które jeszcze bardziej nakręca do działania. Atrakcyjna w przypadku własnej firmy jest również możliwość decydowania dosłownie o wszystkim. Daje to większe spektrum możliwości niż w przypadku pracy na etacie.

Pomysł na biznes, czyli jaką firmę prowadzić?

Tak samo, jak zmienia się świat, tak również zmianom ulegają pomysły na biznes. Dziś wiele osób koncentruje się na sprzedaży oraz świadczeniu usług przez internet. Dostęp do sieci sprawił, że wiele działań można realizować szybciej i łatwiej. Co to oznacza dla osób, które chcą prowadzić własny biznes? Próg wejścia do otwarcia firmy jest znacznie mniejszy niż kilka – kilkanaście lat temu. Mimo to zawsze trzeba zacząć od podstaw – odpowiedniego pomysłu na biznes. Poniżej prezentujemy listę naszych propozycji, które mogą w tym pomóc.

1. E-commerce, czyli sprzedaż przez internet

Poprzez internet można w szybki sposób dotrzeć do potencjalnych klientów. Przekonało się o tym już wielu przedsiębiorców, którzy jako pomysł na biznes wykorzystali sprzedaż. E-commerce ciągle się rozrasta. Powstają coraz to nowe i ciekawe sklepy internetowe. Konkurują one ze sobą nie tylko pod względem towarów, ich dostępności, ale także jakości obsługi podczas robienia zakupów, jak i po sprzedaży. Pomysł na biznes, jakim jest prowadzenie własnego sklepu internetowego, wymaga sporego zaangażowania od samego początku. Potrzebne jest bowiem znalezienie hurtowni, zdobycie produktów, przygotowanie ich opisów, zdjęć, stworzenie strony internetowej oraz obsługa całego procesu sprzedażowego i logistycznego. Jednak jest to jeden z najatrakcyjniejszych pomysłów na biznes, który może bardzo dobrze prosperować i przynosić znaczące zyski.

pomysł na biznes

2. Tworzenie stron internetowych

Każda działalność gospodarcza wymaga obecności w internecie. To najlepszy sposób na promowanie firmy i możliwość nawiązania relacji z grupą docelową. Dlatego też dobrym pomysłem na biznes jest tworzenie stron internetowych. To kreowanie miejsca, z którego potencjalni klienci mogą dowiedzieć się o firmie, zapoznać z jej produktami, usługami oraz nawiązać kontakt z przedsiębiorstwem. Zaprojektowanie strony internetowej, a następnie jej zakodowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Można się ich nauczyć, ponieważ w internecie dostępnych jest wiele kursów dotyczących UX/UI, a także programowania. Jeśli ktoś posiada właściwy zakres wiedzy, będzie łatwiej zrealizować ten konkretny pomysł na biznes. Tworzenie stron internetowych pomaga nie tylko w dotarciu do odpowiedniej grupy docelowej. Jest to również jeden ze sposobów reklamowania przedsiębiorstwa, ale także wzbudzania zainteresowania konkretnym produktem lub usługą.

3. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych

Innym, ale równie ciekawym pomysłem na biznes, jest prowadzenie profili w mediach społecznościowych. One także pomagają w promowaniu firmy, a także nawiązaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami. Social media skracają drogę dotarcia do grupy docelowej. Za ich pośrednictwem możliwe jest skoncentrowanie się na osobach, które są zainteresowane konkretnymi produktami lub usługami, lub też z nich skorzystały. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych wymaga kreatywności oraz dostępności. Są one niezbędne do tworzenia ciekawych postów, często połączonych z grafikami lub zdjęciami, a także contentu wideo.

4. Influencer

Interesującym pomysłem na biznes jest także zostanie influencerem. W pewnym sensie przypomina ono wcześniej wymienione prowadzenie profili w mediach społecznościowych, ale jest połączone z marką osobistą. Influencer to osoba, która tworzy content angażujący odbiorców, a także ma wpływ na ich zachowania oraz postawy. Prowadzenie firmy w oparciu o taki pomysł na biznes to bazowanie na własnej wiedzy, doświadczeniu, ale też współpraca z markami. Influencer wykorzystuje także rozpoznawalność w sieci do promowania produktów innych przedsiębiorstw. Dzięki temu zyskuje atrakcyjne wynagrodzenie.

pomysł na firmę - influencer

5. Copywriting

Publikowanie angażujących i użytecznych treści w internecie to domena nie tylko firm, ale również marek osobistych. Często ich stworzenie zlecane jest copywriterom. To osoby, które na zamówienie przygotowują określony content, wyczerpujący dany temat. Copywriting jest więc kolejnym pomysłem na biznes. Treści tworzone w ramach takiej działalności wykorzystywane są na stronach internetowych, blogach, w katalogach, na ulotkach, w prasie drukowanej, a także mediach społecznościowych. Copywriter musi więc posiadać umiejętność pisania tekstów, które przyciągają odbiorców, a jednocześnie umiejętnie wpływają na podejmowanie decyzji zakupowych. Pomysł na biznes, jakim jest tworzenie treści na zamówienie, jest dochodowy. Coraz więcej firm potrzebuje wsparcia w tym zakresie, ponieważ copywriting jest nie tylko sposobem na reklamę, jest również wsparciem procesu pozycjonowania, czyli zdobywania wysokich miejsc w wynikach wyszukiwania.

pomysł na biznes - copywriting

6. Szkolenia online

Internet umożliwił nie tylko prostsze i szybsze zakupy, czy też załatwianie niektórych spraw urzędowych. Pomógł także w rozwoju osobistym. Dlatego też pomysł na biznes, którym jest prowadzenie szkoleń online, ma szansę na duże zyski. Rozmaite kursy, np. programowania, zarządzania firmą, projektowania, fotografii, mogą być publikowane na dedykowanej stronie internetowej. Twórcy mogą je również umieszczać na specjalnie przeznaczonych platformach szkoleniowych, a tym samym zwiększyć grono zainteresowanych, którzy wykupią do nich dostęp.

7. Wirtualni asystenci

Firmy bardzo często decydują się na zatrudnianie osób, które będą pomagać w kwestiach organizacyjnych. Umawianie spotkań, dokonywanie płatności za faktury, odpowiadanie na wiadomości to tylko część obowiązków, które przedsiębiorcy chcą outsourcować. Pomysł na biznes, który pomaga rozwiązać takie problemy, to wirtualni asystenci. Osoby, które zdecydują się na prowadzenie takiej firmy, wynajmowane są na godziny – w tym czasie realizują obowiązki związane z aspektami organizacyjnymi innych przedsiębiorstw. Tym samym umożliwiają zapanować nad ewentualnym chaosem, a jednocześnie skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z produkcją lub świadczeniem usług. Aby zrealizować pomysł na biznes, jakim jest wirtualny asystent/asystentka, należy zaopatrzyć się w sprzęt komputerowy, a także umiejętności związane z organizacją czasu pracy. Można bowiem świadczyć tego typu usługi nie dla jednej firmy, a dla kilku. Istotne jest przy tym silne promowanie własnej marki.

8. Pozycjonowanie

Następnym pomysłem na biznes, który warto rozważyć, jest pozycjonowanie. Nie od dziś wiadomo, że wyszukiwarka internetowa jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem. Firmy chcą za jej pośrednictwem trafiać do grup docelowych, a tym samym więcej sprzedawać. Pozycjonowanie jest stale rozwijającym się procesem, którego celem jest zwiększanie widoczności stron internetowych i marek w sieci. Wymaga on bycia ciągle na bieżąco ze zmianami algorytmów, które należy uwzględniać w realizowanych działaniach. Pozycjonowanie jako pomysł na biznes jest bardzo dochodowe. Dobrze poprowadzone procesy wpływają na rozpoznawalność marek oraz ich zyski. Dlatego przedsiębiorcy poszukują specjalistów do stałej współpracy, jak i konsultacji w zakresie pozycjonowania.

9. Tworzenie grafik

”Content is king” to cytat, który był, jest i niewątpliwie będzie jeszcze wielokrotnie powtarzany. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy on nie tylko samych treści, ale również grafik. Ilustracje przyciągają wzrok szybciej niż tekst. Dlatego dobrym pomysłem na biznes jest tworzenie grafik. Oznacza to projektowanie ulotek, banerów, katalogów, wizytówek, a także bardzo ważnego w życiu każdego przedsiębiorstwa logo. Przez grafiki przekazuje się emocje, a także pozytywne skojarzenia. W ten sposób można wzbogacić przekaz, który ma trafić do potencjalnych lub aktualnych klientów. Ale tworzenie grafik nie ogranicza się tylko do takiego ich wykorzystania. To również projektowanie interfejsów, np. stron internetowych oraz aplikacji. Istotna staje się zatem użyteczność, która pozwala na skorzystanie z danego serwisu lub oprogramowania. Co za tym idzie, tworzenie grafik jest ciągle atrakcyjnym pomysłem na biznes.

10. Doradztwo biznesowe

Firmy potrzebują niekiedy wsparcia nie tylko organizacyjnego, ale także w zakresie rozwiązania problemów lub ukierunkowania. Doradztwo biznesowe jest więc kolejnym interesującym pomysłem na biznes. Przekazywanie wiedzy w zakresie zarządzania organizacją, wyznaczania jej celów, realizowania zadań, to domena tego typu firm. Niezbędna jest przy tym spora wiedza podparta doświadczeniem oraz sukcesami. Z tych też powodów doradztwo biznesowe jako pomysł na biznes nie jest dla wszystkich. Trzeba przy tym pamiętać, że świadczenie tego typu usług wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Wskazuje się bowiem kierunek działań oraz rozwoju innym firmom. Od tego może zaś zależeć ich dalsze funkcjonowanie.

11. Nauka języków

Pomysłem na biznes jest również nauka języków. Zajęcia z takiego zakresu można prowadzić zarówno stacjonarnie, jak i online. Coraz więcej osób chce się bowiem uczyć nowych języków. Ma to związek z rozwojem osobistym, coraz częstszymi podróżami zagranicznymi (prywatnymi oraz służbowymi), a także pracą w organizacjach spoza naszego kraju. Znajomość języka obcego niezbędna jest więc do komunikacji, a także wykonywania swojego zawodu.

Prowadzenie takiej działalności gospodarczej wiąże się z inwestycją w reklamę. Można ją realizować za pośrednictwem internetu, jak i drukowanych materiałów. Jeśli zajęcia odbywają się stacjonarnie, np. w wynajmowanym lokalu, warto go również odpowiednio oznaczyć szyldem. Pomysł na biznes zakładający naukę języków może być również prowadzony z wykorzystaniem internetu. Spotkania z uczniami poprzez sieć, czy też tworzenie specjalnych kursów, to tylko niektóre z zadań, które można zrealizować, aby firma stała się dochodowa.

pomysły na biznes - nauka języków

12. Nauka gry na instrumentach

Podobnie, jak w przypadku języków obcych, popularna jest nauka gry na instrumentach. Pomysł na biznes polegający na przekazywaniu takiej wiedzy i kreowaniu umiejętności jest bardzo kuszący. Można bowiem uczyć tego, co stało się pasją lub hobby. Zajęcia z nauki gry na instrumentach mogą być prowadzone w wynajmowanym lokalu, a także z dojazdem do klienta. Wypromowanie takiej działalności często odbywa się „pocztą pantoflową”, ale nie można zapominać o reklamie w internecie. Przyda się więc stworzenie strony internetowej, a także profili w mediach społecznościowych. Można na nich publikować ciekawy content, który zachęci potencjalnych klientów do skorzystania z usług, jednocześnie budując wizerunek swojej marki.

13. Sprzątanie

Sprzątanie to czynność, na którą nie zawsze ma się czas. Zwłaszcza przy natłoku zawodowych i rodzinnych obowiązków. Dlatego firma sprzątająca, to kolejny pomysł na biznes. Z takich usług korzysta coraz więcej osób prywatnych, ale także instytucji. Niezbędne będzie więc zaopatrzenie się w sprzęt, akcesoria oraz artykuły chemiczne. Sprzątanie może być świadczone jako usługa jednorazowa oraz cykliczna. Ta druga forma staje się coraz bardziej popularna, dzięki czemu zyskują obydwie strony – firma ma stałych klientów, którzy mają posprzątane np. w domu lub w biurze.

14. Fotografowanie i wideofilmowanie

Czasy się zmieniają, a moda na uwiecznianie ważnych chwil nie przemija. Pomysł na biznes w zakresie fotografowania i wideofilmowania jest więc wykorzystywany przez wiele osób, które otwierają własną działalność gospodarczą. Zdjęcia i filmy robione podczas rodzinnych uroczystości (np. urodziny, chrzciny, ślub), czy też w trakcie firmowych imprez, konferencji, są doskonałą pamiątką, do której się wraca latami. Fotografowanie i wideofilmowanie może dotyczyć również projektów niezbędnych w komunikacji przedsiębiorstw z klientami. Zakres działania firmy bazującej na takim pomyśle na biznes jest zatem spory. Do realizacji zadań niezbędny będzie dobry sprzęt, oprogramowanie oraz umiejętności.

15. Auto detailing (Car detailing)

Następnym pomysłem na biznes jest auto detailing. Polega on na czyszczeniu oraz konserwacji samochodów. Dzięki temu pojazdy wyglądają jak nowe. Dlaczego auto detailing to dobry pomysł na biznes? Samochody stały się czymś więcej niż środkiem lokomocji. Są one wyznacznikiem statusu, a w przypadku wielu modeli także spełnieniem marzeń. Każdy chce, aby wyglądały dobrze mimo upływu lat. Nawet starsze modele, które już nie wyglądają świeżo, po wykonaniu car detailingu zyskują wizualnie. Stają się wizytówką swoich właścicieli. Do prowadzenia takiego biznesu potrzebny będzie lokal, w którym można będzie wykonywać wszystkie prace związane z czyszczeniem, konserwacją oraz renowacją. Konieczne będą również rozmaite narzędzia oraz produkty chemiczne. Wszystko po to, aby po zakończeniu prac, auto prezentowało się nienagannie.

pomysł na biznes car detailing

16. Trener personalny

Tworząc listę sprawdzonych pomysłów na biznes, nie sposób pominąć trenerów personalnych. Doradztwo w zakresie poprawy sylwetki, diety, a zarazem zadbania o własne zdrowie jest poszukiwane przez wiele osób. Trener personalny sprawuje wtedy nadzór nad ćwiczeniami – dobiera je do aktualnej kondycji fizycznej klienta. Wyznacza plan treningów, a także doradza w zakresie składu posiłków. Dzięki temu można zwiększyć swoją aktywność fizyczną, schudnąć oraz poprawić stan zdrowia. Pomysł na biznes, jakim jest trener personalny, realizuje się stacjonarnie, z dojazdem do klienta, ale wykorzystuje się również do tego internet. Tu przydatne będą narzędzia reklamowe, jakimi są ulotki, wizytówki, ale także kampanie prowadzone w mediach społecznościowych.

17. Prowadzenie bloga

Ciekawym pomysłem na biznes online jest prowadzenie bloga. Wymaga on sporego zaangażowania. Stworzenie atrakcyjnego bloga to nie tylko dbanie o jego wygląd, ale przede wszystkim o treści. To one odgrywają najważniejszą rolę w przyciąganiu odbiorców. Napisanie dobrego artykułu, niosącego za sobą wartość, jest czasochłonne. Konieczny jest research oraz odpowiedzialne podawanie informacji. Tak można zbudować wokół bloga społeczność, która będzie komentować artykuły, a także polecać je innym. Na czym więc można zarobić, jeśli prowadzi się bloga? Wraz ze zwiększaniem jego zasięgów pojawić się mogą propozycje współprac – np. recenzji produktów lub usług, uczestnictwo w konferencjach. Pomysł na biznes związany z prowadzeniem bloga to również tworzenie kursów oraz treści dostępnych za opłatą.

W promocji bloga pomagają reklamy Google Ads, a także w mediach społecznościowych. Warto także stworzyć atrakcyjne logo, które będzie wykorzystane w wielu publikacjach (np. wspomnianych już kursach).

18. Tworzenie aplikacji

Za pomocą programowania można stworzyć rozmaite aplikacje. Mogą być one przeznaczone na komputery, jak i smartfony, a także tablety. Tworzenie aplikacji jest więc kolejnym pomysłem na biznes. Co ciekawe, można go prowadzić całkowicie online. W przypadku programistów oraz tworzenia aplikacji praca zdalna nie jest niczym obcym ani nowym. Takie świadczenie usług odbywa się coraz częściej na zasadzie B2B.

Osoba samozatrudniona może współpracować jednocześnie z kilkoma klientami – zależy to głównie od ilości poświęcanego czasu, zarobków oraz chęci przełączania kontekstu swojej pracy (projekty mogą być różne). Tym samym możliwe jest tworzenie aplikacji i rozwijanie tych, które już funkcjonują na rynku i mają wielu użytkowników, a także takie, które są domeną startupów i zdobywają branżę, do której są skierowane.

Promowanie biznesu opartego na pomyśle tworzenia aplikacji zależy od wielkości prowadzonej firmy. Jeśli jest ona duża, to przydatna stanie się strona internetowa, pozycjonowanie, a także działania w mediach społecznościowych. W przypadku świadczenia usług jedynie przez osobę samozatrudnioną to zdobywanie klientów odbywa się podobnie jak w przypadku szukania pracy.

pomysł na biznes

19. Nagrywanie podcastów

Podcasty spotykają się z coraz większą uwagą odbiorców. To audycje, które są dostępne na życzenie. Można z nich skorzystać w dowolnej chwili. Nagrywanie podcastów jest również pomysłem na biznes. Można bowiem tworzyć je dla zewnętrznych firm. Dysponując odpowiednim sprzętem, wiedzą z zakresu ich produkcji, możliwe jest zarabianie na nagrywaniu podcastów. Przyda się również otwartość – jest ona niezbędna podczas audycji, które bazują na wywiadach. Podcasty mają różną tematykę. Mogą dotyczyć m.in. aktualnych wydarzeń, zagadnień marketingowych, nauki, sportu. Poprzez podcasty dociera się do odbiorców, którzy konsumują treści w szczególny sposób – słuchając ich w trakcie jazdy samochodem, biegania, podróżowania rowerem, a nawet sprzątania. Zapoznanie się z nimi jest więc wygodniejsze od czytania książek, czy oglądania materiałów wideo. Podcasty mogą być publikowane w wielu miejscach, np. na stronie internetowej, ale także w popularnych usługach, jak Spotify.

20. Prowadzenie kanału na YouTube

Kolejny pomysł na biznes również jest związany z contentem. Było już tworzenie treści pisanych, mówionych, czas więc na materiały wideo. Prowadzenie kanału na YouTube jest pomysłem na biznes, z którego skorzystało wielu znanych influencerów. To praca, która nie należy do najłatwiejszych. Trzeba bowiem stać się twarzą kanału, występować w publikowanych materiałach, a nie każdy to lubi. Niezbędne więc będzie przełamanie własnych lęków oraz stresu. Prowadzenie kanału na YouTube może dotyczyć rozmaitej tematyki. Może ona poruszać kwestie nauki, programowania, komentowania rzeczywistości, a także szeroko pojętej technologii. Zarabianie w tym przypadku związane jest z ilością wyświetleń, a tym samym monetyzacją treści. Dochód może pochodzić również ze współprac z markami.

21. Usługi tłumaczeniowe

Chociaż znajomość języków obcych jest coraz większa, to nadal dobrym pomysłem na biznes jest świadczenie usług tłumaczeniowych. Są one potrzebne wielu osobom prywatnym, jak i firmom. Warto bowiem pamiętać, że prawidłowe tłumaczenie dokumentów, w tym regulaminów, a także wiadomości, to uwzględnienie kontekstu zawartego w oryginalnej treści. Świadczenie usług tłumaczeniowych może być realizowane całkowicie online. W aktualnych czasach dąży się bowiem to pełnej cyfryzacji. Dzięki temu wszelkiego rodzaju dokumenty mogą być dostarczane do tłumaczenia online. Oczywiście do prowadzenia takiego biznesu niezbędna jest bardzo dobra znajomość języków obcych.

Do jego reklamowania można wykorzystać ciekawie zaprojektowaną stronę internetową. Zawierać będzie ona szereg ważnych informacji, jak np. języki, z których oferuje się tłumaczenie, czas realizacji usługi, cennik. Stronę internetową warto również pozycjonować, aby zdobywać klientów na podstawie ich działań w wyszukiwarce. Przydatna będzie również identyfikacja wizualna, czyli logo, stopka mailowa, wizytówki. Do promocji pomysłu na biznes opartego na usługach tłumaczeniowych można wykorzystać również reklamy w mediach społecznościowych, a także Google Ads.

22. Usługi księgowe

Poruszanie się w świecie podatków, księgowania i rozliczania faktur nie jest łatwe. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na outsourcing w tym zakresie. Zatem bardzo dobrym pomysłem na biznes są usługi księgowe. Konieczna jest jednak znajomość przepisów w tym zakresie, a także specjalistycznego oprogramowania. Do prowadzenia samodzielnie ksiąg rachunkowych niezbędny jest również specjalny certyfikat, który do tego uprawnia. Usługi księgowe mogą być świadczone online, jak i stacjonarnie. Są one coraz bardziej popularne z uwagi na ilość powstających firm, a także skomplikowane przepisy.

Pomysł na biznes bazujący na usługach księgowych można promować na wiele sposobów. Pierwszym jest strona internetowa. W jej ramach można stworzyć bloga, na którym będzie poruszana tematyka związana z aktualnymi zmianami podatkowymi, a także wskazówkami. W przypadku witryny nie można zapomnieć o pozycjonowaniu – w zależności od tego, gdzie się chce świadczyć usługi, może ono dotyczyć konkretnej lokalizacji, jak i całego kraju. Promowanie usług księgowych można również realizować za pomocą reklam Google Ads. Jeśli działalność prowadzona będzie w punkcie, który mogą odwiedzać klienci, warto pomyśleć o odpowiednim jego oznakowaniu. Przydatne będą również wizytówki z niepowtarzalnym logo.

23. Event manager

Event manager, czyli planowanie uroczystości i wydarzeń to następny pomysł na biznes. Jest on interesujący z wielu powodów. Przede wszystkim wymaga zorganizowania osoby, która go prowadzi. Niezbędne jest bowiem zaplanowanie uroczystości lub wydarzenia, jego przebiegu, a także wybór miejsca, w którym będzie się odbywać. Poza tym event manager dba, aby były one dopasowane do oczekiwań zamawiających taką usługę oraz osób, które będą uczestnikami. W ten sposób można zorganizować konferencję branżową, targi, szkolenie, a także uroczystości typowo rodzinne, jak ślub, urodziny, komunia. Event manager ma odpowiedzialne zadanie, ale jest ono sowicie wynagradzane.

Reklama takiego biznesu to w głównej mierze działania w internecie. Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie niepowtarzalnej strony internetowej. Drugim zaś jej wypromowanie poprzez pozycjonowanie. Warto uwzględnić pozycjonowanie lokalne, jeśli taki pomysł na biznes będzie działać w okolicach zarejestrowania działalności gospodarczej. Niezbędne będą również reklamy Google Ads. Event manager nie może prowadzić swojego biznesu bez identyfikacji wizualnej. Logo, a także wizytówki pomagają w budowaniu wizerunku.

24. Usługi osobistego szefa kuchni

Wyjście do restauracji, aby zjeść coś pysznego, innego niż się samemu przygotuje, to jeden ze sposobów na spędzanie wolnego czasu, rozrywkę oraz spotkania ze znajomymi. A co gdyby prawdziwy kucharz zawitał do domowej kuchni? Niecodzienny, ale nieustannie rozwijający się pomysł na biznes to właśnie usługi osobistego szefa kuchni. Polega ona na wynajmowaniu 1 osoby lub całego zespołu, który zajmie się przygotowaniem posiłków. Może to być gotowanie na prywatne kolacje, spotkania ze znajomymi, firmowe eventy, plenerowe lub kameralne uroczystości. Pomysł na biznes, jakim jest świadczenie usługi osobistego szefa kuchni, przewiduje również prowadzenie warsztatów. Klienci mogą więc zrezygnować z samodzielnego gotowania podczas spotkań i uroczystości. Zamiast tego mają czas na rozmowy i rozrywkę. Z kolei profesjonalny kucharz zajmuje się wszystkimi posiłkami.

Aby dotrzeć do klientów z takim pomysłem na biznes, należy zacząć od podstawowej rzeczy, jaką jest strona internetowa. To właśnie w sieci klienci wyszukują usług osobistego szefa kuchni. Strona internetowa powinna być wyposażona w system rezerwacji, a także płatności. Żeby wypromować witrynę, potrzebne będzie również pozycjonowanie. Szef kuchni powinien także pamiętać o identyfikacji wizualnej. Niepowtarzalne logo, wizytówki, katalogi, kitel kucharski, fartuch, obrandowanie samochodu, to elementy, o które warto zadbać.

25. Tworzenie dekoracji i ozdób

Wiele osób uprawia tzw. rękodzieło. W jego ramach powstają niesamowite dekoracje i ozdoby. Ich tworzenie i sprzedawanie to również pomysł na biznes. Dekoracje do domu, ogrodu, a także jako wyposażenie sklepów, czy też siedzib firm, zdobywają coraz większą popularność. Co ciekawe, przywiązuje się znaczną uwagę do tego, skąd pochodzą i czy są niepowtarzalne. Każdy bowiem chce mieć wyjątkowe ozdoby, takie, których nikt więcej nie posiada. To gwarantuje rękodzieło. Wszystkie dekoracje wykonywane są zazwyczaj ręcznie. Nie ma w tym powtarzalności. Ułożenie poszczególnych elementów ozdoby może się różnić, a to nadaje im wyjątkowości.

Sprzedaż tworzonych dekoracji i ozdób może być prowadzona przez internet. Potrzebny będzie do tego sklep z modułami wspomagającymi płatności oraz obsługę zamówień. W dotarciu do klientów pomoże pozycjonowanie oraz reklamy Google Ads. Przydatne będzie również prowadzenie profili w mediach społecznościowych oraz korzystanie z oferowanych przez nie płatnych form promocji. Osoby decydujące się na wykorzystanie pomysłu na biznes, jakim jest tworzenie dekoracji i ozdób, powinny zainteresować się również opakowaniami tworzonego rękodzieła.

26. Korepetycje online

Pomysłem na biznes online jest także prowadzenie korepetycji. Infrastruktura internetowa jest na tyle rozwinięta, że umożliwia spotkania online. Służą temu również nowoczesne aplikacje oraz usługi. Ten pomysł na biznes mogą wykorzystać osoby, które są nauczycielami lub posiadają odpowiedni zakres wiedzy z danego przedmiotu. Do prowadzenia firmy świadczącej korepetycje online potrzebny będzie sprzęt komputerowy, oprogramowanie (możliwe jest wykorzystywanie bezpłatnych usług, jak np. Google Meet), kamera oraz mikrofon. Wszystko po to, aby jakość prowadzonych lekcji stała technicznie na wysokim poziomie. Uczestnictwo w korepetycjach online może odbywać się za pomocą komputera, tabletu, a nawet smartfona. Podczas zajęć można udostępniać ekran, przeprowadzać wewnętrzne sprawdziany, a także wykorzystywać cyfrową tablicę interaktywną.

Jak w większości pomysłów na biznes online, do reklamowania korepetycji potrzebna będzie strona internetowa. Na niej powinien znaleźć się opis usługi. Warto rozważyć także system rezerwacyjny oraz płatności. Zwiększenie zasięgów takiego pomysłu na biznes można osiągnąć za pośrednictwem reklam Google Ads.

27. Doradztwo zawodowe

Nie każdy wie, jaki chce zawód wykonywać w przyszłości. Zatem dobrym pomysłem na biznes jest doradztwo zawodowe. Możliwości rozwoju jest bowiem wiele. Tuż przed rozpoczęciem kariery zawodowej ciężko jest wybrać samemu, w którą stronę powinna ona zmierzać. W tym właśnie pomaga omawiany biznes. Firmy świadczące usługi w zakresie doradztwa zawodowego oferują spotkania, analizy, na podstawie których są w stanie udzielić wsparcia w zakresie dalszego rozwoju. Dotyczy on zarówno sfery edukacyjnej, jak i zawodowej. Pomoc profesjonalistów umożliwia podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości. Takie wsparcie może być udzielane osobom, które są w wieku licealnym, a także takim, które już podjęły się wykonywania określonego zawodu, ale nie czują się w nim spełnione. Z pomocy doradztwa zawodowego korzystają również ci, którzy szukają pracy, ale po wielu próbach nie są w stanie jej zdobyć.

Realizowanie spotkań w ramach doradztwa zawodowego może być prowadzone offline oraz online. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt komputerowy. Podczas spotkań offline niezbędny będzie laptop, a gdy grono osób uczestniczących jest duże, przydatny będzie również projektor. Doradztwo zawodowe może być promowane na wiele sposobów. Jednym z nich jest blog, na którym umieszczane będą ciekawe i merytoryczne artykuły ze wskazówkami. Świadczenie usług doradztwa zawodowego wymaga również kolportażu cyfrowych i drukowanych materiałów. Dlatego dobrze jest zadbać o ich spójny wygląd. Ofertę zgodną z omawianym pomysłem na biznes warto przedstawić jednostkom edukacyjnym, a także umieścić ją na stronie internetowej.

28. Opieka nad zwierzętami

Wszyscy, którzy mają w swoich domach zwierzęta, wiedzą, że nie zawsze można im poświęcić tyle czasu, ile wymagają. Zdarza się również, że trzeba szukać kogoś, kto się nimi zajmie w trakcie wyjazdu (np. urlopowego). Opieka nad zwierzętami to następny pomysł na biznes. Usługa polega na prowadzeniu hotelu, zajmowaniem się pupilami w trakcie wyjazdów (również w domu), karmieniu, a także wyprowadzaniu na spacery. Pomysł na biznes oparty na opiece nad zwierzętami dotyczy również troszczenia się o nie, kiedy właściciel jest zajęty.

Klienci szukają opieki nad zwierzętami głównie w wyszukiwarce. Dlatego reklamowanie takiego pomysłu na biznes warto rozpocząć od dedykowanej witryny oraz pozycjonowania lokalnego. Wspomagać je można reklamami Google Ads. Dodatkowo warto promować firmę zajmującą się opieką nad zwierzętami poprzez wizytówkę Google. Jest ona darmowa, a umożliwia dodanie najważniejszych informacji, lokalizację widoczną w mapach Google oraz dodawanie ocen i opinii przez klientów.

29. Opieka nad dziećmi

Rodzice niekiedy muszą powierzyć opiekę nad dziećmi innym osobom. Wynika to m.in. z powrotu do pracy, a także obowiązków zawodowych. Wtedy też osoba świadcząca usługę opieki nad dziećmi jest bardzo pomocna. To także świetny pomysł na biznes. W ramach prowadzonej firmy można świadczyć usługi samodzielnie. Opieka nad dziećmi może być realizowana na pełen etat, jego część, dorywczo, a także jednorazowo. Trzeba mieć jednak do tego odpowiednie predyspozycje oraz doświadczenie. Jeśli ten pomysł na biznes będzie zrealizowany z pomysłem, może się on znacznie rozrastać. Zamiast samodzielnego świadczenia usługi, można zatrudniać kolejne osoby. Wtedy też tworzona jest agencja opiekunek.

Opieka nad dziećmi to usługa, która początkowo promowana jest za pomocą tzw. poczty pantoflowej. Rodzice przekazują sobie informacje o jakości udzielanego wsparcia. Mimo to warto rozważyć stworzenie strony internetowej oraz bloga. Zawarte na nim porady mogą być skierowane do rodziców, a także innych opiekunów. Tym samym wspomaga się budowanie marki. Promocja firmy zajmującej się opieką nad dziećmi w internecie to także pozycjonowanie lokalne. Zazwyczaj osoby szukające wsparcia decydują się na wpisanie frazy kluczowej opatrzonej nazwą miejscowości.

30. Usługi IT

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie firm bez sprzętu IT. A ten, jak każdy inny, lubi się psuć, a także wymaga szczególnej uwagi podczas konfiguracji. Mowa tu nie tylko o komputerach, ale także całej infrastrukturze sieciowej. Dlatego też usługi IT to także dobry pomysł na biznes. Szczególnie dla osób, które mają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Dotyczy ona szerokiego zakresu działania. W ramach usług IT można oferować m.in.: wdrażanie systemów, zarządzanie serwerami, dbanie o wewnątrzfirmową infrastrukturę sieciową, realizację migracji systemowych, przeprowadzanie audytów (np. bezpieczeństwa).

Oferowanie usług IT jest popularne, ponieważ wiele firm decyduje się na outsourcing tego typu zadań. Dlatego też na rynku jest spore zapotrzebowanie na specjalistów, którzy prowadzą własne przedsiębiorstwa. Umowy B2B w tym zakresie są najatrakcyjniejsze dla obydwu stron. Często nie wymagają bowiem ciągłej obecności w firmie, co ma miejsce w przypadku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Wsparcie może być świadczone doraźnie. Z tych względów usługi IT są kuszącym pomysłem na biznes.

Jak go więc promować? Niezbędna będzie strona internetowa, gdzie znajdą się wszystkie informacje na temat oferowanych usług. W przypadku pomysłu na biznes opartego na usługach IT istotny jest personal branding. Dlatego też prowadzenie bloga, na którym będą pojawiać się ciekawe i angażujące wpisy z zakresu IT, pomoże w reklamie firmy i jej właściciela. Nie można również zapomnieć o promocji w wyszukiwarce – SEO, wizytówka Google, a także płatne reklamy to najczęściej wybierane rozwiązania.

31. Złota rączka

pomysł na firmę

Nie każdy musi się znać na naprawach domowych sprzętów, czy instalacji. Wobec tego pomysł na biznes, czyli złota rączka, sprawdza się w wielu aspektach. Są one realizowane np. poprzez naprawy hydrauliczne, czy też sprzętów codziennego użytku, a także montaż. Złota rączka pomoże w instalacji urządzeń gospodarstwa domowego, podłączeniu umywalki, naprawie szafki, lampki. Taki pomysł na biznes można kierować zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych. Świadczenie usług złotej rączki może być realizowane stale, jak i doraźnie.

Promowanie firmy, która wykorzystuje jako pomysł na biznes złotą rączkę, to działanie głównie na rynku lokalnym. Przyda się więc wizytówka Google, w której znajdą się wszystkie niezbędne informacje – rodzaj wykonywanych napraw, numer telefonu kontaktowego, zasięg działania oraz godziny pracy. Warto także dodać zdjęcia, ponieważ promowanie złotej rączki, podobnie jak usługi IT, bazuje na personal brandingu. Osoby, które szukają takich specjalistów, chcą wiedzieć, kto do nich przyjedzie.

32. Wynajem samochodów

pomysł-na-biznes-wynajem-samochodow

“Być, czy mieć” to pytanie, które bardzo często się pojawia. Jest ono dość egzystencjonalne. Ale coraz częściej wybierane jest „być”. Co za tym idzie, nie każdy chce posiadać wszystkie przedmioty na własność. Tu właśnie tworzy się rynek dla wynajmu samochodów. Osoby, które ich nie posiadają, chcą użytkować pojazdy od czasu do czasu. Nie potrzebują ich na stałe. Dlatego też wynajem samochodów jest sprawdzonym pomysłem na biznes. Z takich usług korzystają również osoby posiadające swoje własne 4 kółka, ale są one np. w naprawie. Wynajem samochodów jako biznes, może być prowadzony na różnych zasadach. Oferta może bowiem dotyczyć najmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. W obydwu przypadkach i tak potrzebne będzie zaopatrzenie się w samochody – zarówno różnej klasy, jak i wielkości.

Wynajem samochodów, jako pomysł na biznes, najlepiej promuje się poprzez internet. Potrzebna będzie do tego strona internetowa, na której umieszczone będą oferowane pojazdy. Ich szczegółowy opis oraz zdjęcia mogą przyciągać klientów. Ważne będzie również pozycjonowanie strony, zwłaszcza lokalne, ponieważ osoby zainteresowane wynajmem samochodów szukają ofert najbliżej miejsca swojego zamieszkania. W związku z tym, że każda taka usługa wymaga sporządzenia umowy, przydatne będzie zaprojektowanie papieru firmowego. Oczywiście nie można zapominać o logo.

33. Myjnia samochodowa

Każdy, kto posiada samochód wie, jak ciężko utrzymać go w czystości. Nie zawsze jednak ma się odpowiednie warunki (np. podwórko, dostęp do bieżącej wody), aby go umyć. Wtedy też pomocna okazuje się myjnia samochodowa, czyli następny pomysł na biznes. Pojawia się ich w naszym kraju coraz więcej. Jest to związane ze sporą liczbą aut na drogach, a co za tym idzie, zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Bezdotykowa myjnia samochodowa jest wygodnym rozwiązaniem dla właścicieli pojazdów. Wystarczy przyjechać do odpowiedniego miejsca, wrzucić monety i można przystępować do czyszczenia „czterech kółek”.

Dlaczego myjnia samochodowa to atrakcyjny pomysł na biznes? Nie wymaga ona stałego zaangażowania, gdy jest uruchomiona. Oczywiście, należy kontrolować, czy wszystkie urządzenia pracują prawidłowo, ale nie jest to niezbędne 24 h na dobę. Poza tym to nie właściciel myjni samochodowej z niej korzysta, a posiadacze pojazdów.

Reklama myjni samochodowej to przede wszystkim pozycjonowanie lokalne. W tym przypadku dodanie wizytówki Google jest podstawą. Właściciele pojazdów szukają myjni poprzez wyszukiwarkę oraz mapy Google. Poza tym przydadzą się ulotki oraz odpowiednie oznakowanie punktu.

34. Animator imprez

Imprezy w teorii powinny motywować wszystkich do wspólnej zabawy. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niekiedy uczestnicy nie bawią się dobrze – dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. W rozkręceniu imprezy pomóc może animator. Jego zadaniem jest oprawa artystyczna, która zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w zabawie. Animatora imprez zatrudnia się m.in. na wesela. To pomysł na biznes dla wszystkich osób, które swoją charyzmą zarażają innych, a także łatwo nawiązują kontakt z dorosłymi i dziećmi. Animator wynajmowany jest nie tylko na imprezy rodzinne, ale także na firmowe.

Animator imprez jako pomysł na biznes, można reklamować na wiele sposobów. Jednymi z ważniejszych jest strona internetowa oraz profile w mediach społecznościowych. Usługi animatora imprez można także reklamować za pośrednictwem materiałów wideo umieszczanych na YouTube. Prowadząc taki biznes, warto zaopatrzyć się w ciekawe logo oraz wizytówki. Aby dotrzeć do odpowiedniego grona klientów, dobrze jest także zdecydować się na pozycjonowanie lokalne.

35. Remonty

Mało kto lubi przeprowadzać remonty we własnym zakresie. Zalepienie dziur w ścianach, ich pomalowanie, wykonanie podwieszanego sufitu, położenie paneli podłogowych, to tylko niektóre z czynności sprawiających, że poprawia się wygląd mieszkania lub domu. Usługi przeprowadzania remontów są jednym z najlepszych pomysłów na biznes. Osoby, które mają w tym doświadczenie, a także odpowiednią wiedzę, są stale poszukiwane. Istotne jest przy tym kompleksowe działanie. Wykonywanie remontów to często konieczność działania zarówno z elektryką, jak i hydrauliką.

Reklamowanie specjalistów od remontów często odbywa się pocztą pantoflową, czyli z polecenia. Jednak można taki biznes promować również za pośrednictwem sieci. Strona internetowa oraz media społecznościowe będą dobrym wyborem. Będą one zawierać informacje na temat oferty, a także zdjęcia z dotychczas wykonanych remontów. Ponadto ważne będzie pozycjonowanie lokalne, dzięki któremu można będzie dotrzeć do klientów ze swojej okolicy. O profesjonalizmie takich usług świadczy ich wykonanie, a na wizerunek będzie miało wpływ również korzystanie z ubrań z logo firmy oraz oklejenie firmowego samochodu.

36. Wypożyczalnia sprzętu

Wypożyczalnia specjalistycznego sprzętu jest jednym z ciekawszych pomysłów na biznes. Można go wynajmować na godziny, dni, a także tygodnie. To usługa skierowana do wszystkich osób, które potrzebują specjalistycznego sprzętu, ale nie muszą go posiadać. Wystarczy, że będą z niego korzystać przez określony czas, aby zrealizować dany projekt lub wykonać konkretne zlecenie. Co ciekawe, z wypożyczalni sprzętu korzystają zarówno osoby indywidualne, jak i firmy.

Jak zareklamować wypożyczalnię sprzętu? Głównie za pośrednictwem internetu. Przydatna będzie przemyślana strona internetowa, na której umieszczony będzie sprzęt, jego opis, zdjęcia, a także dodana będzie możliwość jego wypożyczenia. W przypadku oferowania usług stacjonarnie ważne będzie oznakowanie punktu oraz ulotki. Nie można też zapominać o pozycjonowaniu.

37. Kawiarnia

Spośród pomysłów na biznes prowadzonych offline wyłania się kolejny atrakcyjny, czyli prowadzenie kawiarni. To miejsce chętnie odwiedzane przez wiele osób, które uwielbiają pyszną kawę, ale nie tylko. W kawiarni można bowiem zjeść też pyszne ciasta, a także śniadania. W większości takich lokali panuje przyjemny klimat, który zachęca do prowadzenia w nich spotkań, np. ze znajomymi, ale też współpracownikami. W kawiarni można także popracować zdalnie.

Reklama kawiarni to ciekawe wyzwanie. Można ją prowadzić na wiele atrakcyjnych sposobów. Jednym z nich jest prowadzenie profilu w mediach społecznościowych. Konta na Facebooku, Instagramie, a nawet TikToku mogą pomóc w promowaniu kawiarni, jako ciekawego miejsca z pyszną kawą. W ramach reklamy takiego miejsca można także wykorzystać pozycjonowanie lokalne. Niewątpliwie przyda się ono, aby trafić do wszystkich osób, które szukają w okolicy kawiarni, w której mogliby się spotkać, czy też popracować zdalnie. Warto także zadbać o odpowiednie oznakowanie lokalu. Reklama powinna uwzględniać stworzenie przyciągającego spojrzenie logo oraz identyfikacji wizualnej.

38. Catering dietetyczny

Coraz więcej osób zaczyna dbać o zdrowie, ale nie tylko poprzez aktywności fizyczne, ale również zwracając uwagę na posiłki. Z pomocą przychodzą wtedy rozmaite cateringi dietetyczne, które są godnym uwagi pomysłem na biznes. Polegają one na przygotowaniu posiłków o odpowiedniej kaloryczności oraz dostawie ich pod same drzwi osoby zamawiającej. Takie dania pomagają w zadbaniu o zdrowie, a także w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Jednym ze sposobów promowania cateringu dietetycznego jest stworzenie strony internetowej. Można na niej zamieścić niezbędne informacje, które przydadzą się osobom zainteresowanym. Strona internetowa cateringu dietetycznego powinna jednocześnie umożliwiać jego zamówienie oraz opłacenie. Reklamowanie takiego biznesu może być również prowadzone za pomocą pozycjonowania, płatnych reklam w wyszukiwarce, a także w mediach społecznościowych. Do promowania cateringu dietetycznego niezbędne będzie logo oraz identyfikacja wizualna. Elementy te będą wykorzystane do zaprojektowania witryny internetowej, a także opakowań.

39. Przewodnik

Wycieczki są wspaniałym czasem, podczas którego można zwiedzić wiele inspirujących miejsc i poznać ich historię. Trzeba jednak znaleźć kogoś, kto opowie, co działo się w tych miejscach kilkanaście, kilkadziesiąt, a także kilkaset lat wcześniej. Taką osobą jest przewodnik. To również profesja, która jest dochodowym pomysłem na biznes offline. Oprowadzanie wycieczek po wspaniałych miejscach, przekazywanie swojej wiedzy na ich temat, zwracanie uwagi na szczegóły, a nawet informacje, które ciężko znaleźć w internecie, to jedno z najciekawszych zajęć. Praca przewodnika to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli możliwości podróżowania z edukowaniem innych osób.

Klientów na usługi przewodnika można znajdować za pośrednictwem internetu. Podobnie, jak w wielu przypadkach działalności offline, wskazane będzie pozycjonowanie. Osoby, które szukają przewodnika w internecie, będą mogli znaleźć odpowiednią osobę, która oprowadzi po interesujących je miejscach. Do promowania takiego pomysłu na biznes można też wykorzystać media społecznościowe – zarówno tradycyjne posty, jak i relacje. Niezbędna może okazać się również strona internetowa, na której znajdzie się oferta przewodnika oraz opinie dotychczasowych klientów.

40. Agroturystyka

Odpoczynek poza miastem to coś, czego szuka sporo osób. Część z nich zainteresowana jest kontaktem z naturą, a nie tylko przebywaniem w luksusowych hotelach. Dlatego wybierają agroturystykę, która również jest dobrym i sprawdzonym pomysłem na biznes. Wynajmowanie pokoi w drewnianych domach, możliwość przebywania blisko zwierząt, a także sielskich widoków jest bardzo ceniona przez wczasowiczów. Chętnie odwiedzają oni miejsca, do których mogą uciec z miejskiego zgiełku.

Promowanie agroturystyki realizowane jest w głównej mierze poprzez stronę internetową. Zamieszcza się na niej opisy lokalizacji, a także zalety odpoczynku w ramach agroturystyki. Nie można pominąć atrakcyjnych zdjęć, ponieważ to one przyciągają wzrok i zachęcają do odwiedzenia reklamowanego miejsca. Do reklamowania agroturystyki stosuje się również pozycjonowanie (w tym lokalne) oraz profile w mediach społecznościowych.

41. Naprawa samochodów

Samochodów na polskich drogach jest bardzo dużo. Nie są one bezawaryjne. Jeśli więc cokolwiek złego dzieje się z autem, konieczne jest zwrócenie się o pomoc do warsztatu. Jest on następnym sprawdzonym pomysłem na biznes. Warsztat samochodowy świadczący usługi na wysokim poziomie, jednocześnie charakteryzujący się profesjonalną i kulturalną obsługą, zawsze znajdzie klientów. To może być bardzo dochodowy biznes o ujęciu lokalnym, ale często też wykraczający poza granice powiatu, a nawet województwa. Coraz częściej takie warsztaty samochodowe specjalizują się w konkretnych markach samochodów lub pracach. Nie wykonują wszystkich możliwych usług, koncentrując się na kilku, a tym samym zapewniając pełen profesjonalizm.

Reklamowanie warsztatu samochodowego może być prowadzone na kilka sposobów. Podstawowym, a jednocześnie darmowym, są polecenia. Jeśli warsztat samochodowy zapewnia wysoką jakość swoich usług, to klienci go polecają znajomym, rodzinie, a także wspominają o nim w internecie. To jednak nie oznacza, że reklamowanie w sieci nie jest ważne. Warto, aby warsztat samochodowy miał dodaną wizytówkę Google, która będzie co jakiś czas aktualizowana. Jest ona doskonałym miejscem do zbierania opinii na temat realizowanych usług, a także przekazania wszystkich danych kontaktowych.

Coraz więcej warsztatów samochodowych pojawia się w mediach społecznościowych. Warto zatem skorzystać także z takiej formy promocji. Warsztat samochodowy może w nich dzielić się wskazówkami, a także relacjami z dotychczas dokonanych napraw. Do reklamowania takiego punktu przyda się indywidualnie zaprojektowane logo. Jego niepowtarzalność jest istotna z uwagi na fakt, że wiele warsztatów posługuje się symbolami, w których zastosowano podobne elementy.

Przeczytaj również: Papier firmowy – jak go wgrać do Microsoft Word i LibreOffice Writer?

42. Pieczenie ciast i tortów na zamówienie

Imprezy okolicznościowe, a także święta, kojarzą się z ciastami. Dobrym więc pomysłem na biznes jest ich pieczenie. Coraz więcej osób poszukuje przedsiębiorców, którzy proponują tego typu usługi. Pieczenie ciast i tortów zdobywa zatem sporą popularność. Taki pomysł na biznes cechuje się indywidualnym podejściem do każdego zamówienia. Ciasta i torty nie są pieczone w dużych ilościach. Dlatego też osoby, które się tym zajmują, przykładają większą uwagę do każdego wypieku. Poza tym, pieczenie ciast i tortów na zamówienie stwarza możliwość większej personalizacji – zarówno pod kątem smaku, jak i wyglądu.

Promowanie pomysłu na biznes, którym jest pieczenie ciast i tortów na zamówienie dobrze jest rozpocząć od przygotowania jedynego w swoim rodzaju logo. Będzie ono na opakowaniach, wizytówkach, ale także w mediach społecznościowych. Kolejny krok to promocja za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ciekawe wpisy, zdjęcia wypieków, relacje, mogą zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usługi.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Zmiana logo – lifting czy rebranding?

43. Agent ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia to temat, do którego podchodzi się z obowiązku, ale także z rozsądku. Osoby chcące skorzystać z takiej usługi, cenią sobie możliwość szybkiego znalezienia profesjonalisty, który doradzi i przygotuje indywidualną ofertę. Agent ubezpieczeniowy może być zatem dobrym pomysłem na biznes. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do takich usług bywa utrudniony. Agent, który współpracuje z wieloma firmami, może porównać oferty, a klienci wybrać najlepszą. Można w ten sposób ubezpieczyć nie tylko samochód, ale także dom, mieszkanie, czy też wakacyjny wyjazd. Ważna jest przy tym otwartość w kontaktach z ludźmi, doświadczenie, zdobycie odpowiednich kompetencji, a także posiadanie licencji.

Agent ubezpieczeniowy reklamowanie swojego biznesu powinien rozpocząć od wizytówki w Google. W ten sposób będzie można łatwiej go namierzyć i dotrzeć do jego biura. W wizytówce znajdą się także dane kontaktowe, takie jak: numer telefonu, adres mailowy, adres strony internetowej. Ważna jest także identyfikacja wizualna, w skład której wchodzi logo, teczki ofertowe, papier firmowy, ulotki, a także obrandowanie budynku. Promowanie agenta ubezpieczeniowego można także prowadzić za pośrednictwem pozycjonowania oraz reklam w Google.

44. Projektowanie wnętrz

Ciekawym, a zarazem zyskującym na znaczeniu, pomysłem na biznes, jest projektowanie wnętrz. Po takie usługi zgłaszają się klienci, którzy chcą w przemyślany sposób urządzić swój dom, mieszkanie, a nawet lokal usługowy. Projektowanie wnętrz daje więc szansę na stworzenie przyjemnej, użytecznej przestrzeni, w której domownicy będą czuć się dobrze. Niestety we własnym zakresie nie zawsze jest to możliwe. Projektanci wnętrz mają szeroką wiedzę na temat doboru materiałów, mebli, kolorów, dzięki czemu elementy te ze sobą współgrają. Wykończone w ten sposób przestrzenie są świetnymi miejscami do codziennego spędzania czasu w pojedynkę, a także wspólnie z rodziną i znajomymi.

Usług projektowania wnętrz najczęściej klienci szukają w internecie. Dlatego też pierwszym krokiem w reklamowaniu takiego biznesu jest utworzenie wizytówki w Google. Jest ona darmowa, a daje sporo możliwości. Nie tylko służy prezentacji firmy oraz jej danych kontaktowych, ale również umożliwia wystawianie ocen oraz recenzji. W ramach wizytówki Google można także publikować zdjęcia, np. z realizacji.

Reklamując usługi projektowania wnętrz, nie można zapomnieć o mediach społecznościowych. Wpisy na Facebooku mogą docierać do potencjalnych klientów – zarówno organiczne, jak i płatne. Z kolei Instagram może stać się doskonałym miejscem do publikowania zdjęć, relacji oraz krótkich materiałów wideo dotyczących realizacji i pomysłów dotyczących przestrzeni.

Wszystkie działania promujące usługi projektowania wnętrz dobrze jest opatrzyć w logo. Dobrze zaprojektowany znak będzie łatwo zapamiętywany przez odbiorców. Przydadzą się także inne elementy graficzne, jak np. wizytówki, teczki na projekty.

45. Usługi druku na żądanie

Chociaż dookoła pełno jest urządzeń cyfrowych, jak np. smartfony, tablety, to usługi druku na żądanie nadal są popularne. Ten pomysł na biznes wykorzystuje wielu przedsiębiorców, coraz częściej w małych miastach, w których dotychczas nie było możliwości z nich skorzystania. Drukować bowiem można wiele rzeczy, np. wizytówki, ulotki, plakaty, banery reklamowe. Są to co prawda typowe materiały reklamowe, ale bardzo chętnie wykorzystywane. Aby je wydrukować, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, oprogramowania, ale także wiedzy i doświadczenia. Dlatego też pojawiają się firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Oferują one także drukowanie innych materiałów, jak np. opakowania, albumy, katalogi, notesy, kalendarze, zaproszenia.

Pomysł na biznes, jakim jest druk na żądanie, można reklamować za pośrednictwem strony internetowej. Będzie ona nie tylko nośnikiem informacji o realizowanych usługach, ale także umożliwi ich zamówienie i opłacenie. Poza tym, jeśli usługi druku na żądanie będą realizowane w stacjonarnym punkcie, w którym będą mogli pojawiać się klienci, warto utworzyć bezpłatną wizytówkę Google. Dobrze jest ją posiadać, jeśli firma będzie działać lokalnie.

Jednym z ważnych elementów promowania usług druku na żądanie jest logo. Pojawi się ono na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, ale także na opakowaniach, w których dostarczane będą wydruki.

46. Usługi transportowe

Bardzo dobrym pomysłem na biznes są usługi transportowe. Można je rozbić m.in. na transport osobowy, jak i towarowy. Usługi transportowe są odpowiedzią na zapotrzebowanie w wielu obszarach. Przykładem mogą być zanikające połączenia komunikacji zbiorowej, jak i zwiększające się zainteresowanie przewozu produktów oraz maszyn. Usługi transportowe nie tracą na popularności, ponieważ są często outsourcowane.
Jak więc zareklamować usługi transportowe? Przede wszystkim trzeba postawić na stronę internetową oraz pozycjonowanie. Dzięki temu zwiększa się szanse na pojawianie się firmy na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania. Istotna będzie także wizytówka w Google – jako miejsce, w którym znajdą się wszystkie ważne dane kontaktowe, zdjęcia pojazdów, jak i recenzje. Warto zadbać również o identyfikację wizualną. W jej ramach powstanie logo oraz inne ważne elementy, które mogą być wykorzystane np. do oklejenia siedziby i pojazdów.

47. DJ

Muzyka to uzupełnienie wielu eventów, czy to firmowych, ogólnodostępnych, czy też rodzinnych. Nie zawsze jednak występuje na nich zespół lub wokalista. Często organizatorzy eventów stawiają na DJ-a. Osoba taka jest odpowiedzialna za przygotowanie playlisty muzycznej, zarządzanie utworami w trakcie eventu, ale także jego prowadzenie. DJ z prawdziwego zdarzenia jest zatem wodzirejem. A świadczenie tego typu usług, to następny pomysł na biznes. Z oferty DJ korzystać może wiele osób. Przykładami mogą być firmy, które organizują wewnętrzne eventy takie, jak integracje. Z usług DJ-a może też skorzystać prywatna osoba, aby poprowadził on wesele. W takim przypadku będzie on prowadzącym całą imprezę, łącznie z oczepinami. Za skorzystaniem z oferty DJ-a przemawia m.in. szeroki wachlarz oferty muzycznej.

Reklamowanie usług DJ-a może być prowadzone przede wszystkim za pośrednictwem strony internetowej. To istna wizytówka, na której znajdą się najważniejsze informacje, oferta, a także zdjęcia z dotychczas poprowadzonych imprez. O usługach świadczonych przez DJ-a klienci mogą dowiedzieć się też za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przydadzą się więc dobrze prowadzone profile w social media. Każde działanie powinno wykorzystywać spójną identyfikację wizualną, której podstawą musi być profesjonalne logo. Warto zadbać o ten aspekt, aby klienci zapamiętali nie tylko dobrze zrealizowaną usługę, ale również symbol. W ten sposób będą polecać usługi DJ-a innym osobom.

48. Kwiaciarnia

Wiele osób uwielbia kwiaty. Zdobią one domy oraz miejsca pracy. Kwiaty są także doskonałymi prezentami z okazji dnia kobiet, dnia mamy, ślubu, czy też innego życiowego wydarzenia. Dlatego też kwiaciarnia jest sprawdzonym pomysłem na biznes. Odwiedzać ją może codziennie mnóstwo klientów. Nie tylko z uwagi na różnego rodzaju wydarzenia, ale także z chęci zadbania o własną przestrzeń. Zwłaszcza jeśli w kwiaciarni dostępnych jest wiele propozycji kwiatów ciętych i doniczkowych, a osoby wykonujące bukiety, robią to kreatywnie i niepowtarzalnie.

Jak zareklamować kwiaciarnię? Podstawą jest stworzenie wizytówki, widocznej w wyszukiwarce oraz aplikacji Google Maps. Dzięki temu osoby, które chcą skorzystać z usług kwiaciarni, będą mogły łatwiej ją znaleźć w internecie oraz do niej trafić, gdy będą w pobliżu. Poza tym warto utworzyć stronę internetową. Co więcej, kwiaciarnia może prowadzić również sprzedaż poprzez sieć. Dlatego istotne będzie dodanie wszystkich produktów, wygodnej płatności (np. Blik, Apple Pay, Google Pay) oraz dostawy pod wskazany adres. Reklamowanie kwiaciarni, jako pomysłu na biznes, może być prowadzone również za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie będą publikowane ciekawostki na temat kwiatów, zdjęcia stworzonych bukietów, czy też wskazówki dotyczące roślin.

49. Mentoring

Bardzo ciekawym pomysłem na biznes jest mentoring. Opiera się on na relacji mistrz – uczeń i dotyczy własnego rozwoju w wielu obszarach. Mentoring coraz częściej stosowany jest przez osoby prywatne, jak i w ramach przedsiębiorstw. Jest on zatem dobrym pomysłem na biznes. Mentoring polega na doradzaniu, wskazywaniu ścieżek rozwoju, wzorów zachowań. Dzięki temu możliwe jest zdobycie nowych umiejętności, przebudowanie zespołów, wprowadzenie zmian organizacyjnych celem zwiększenia efektywności. Mentoring bardzo chętnie wykorzystywany jest w przypadku startupów, jak i długo funkcjonujących przedsiębiorstw, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Wszystko po to, aby móc rozwijać siebie i swoich pracowników.

Doskonałą formą promowania mentoringu w określonej tematyce, jest pozycjonowanie. To głównie za pośrednictwem internetu i wyszukiwarki znajduje się osoby, które mogą pomóc w rozwoju. Warto więc stworzyć ciekawą witrynę, na której znajdą się najważniejsze informacje. Wsparciem w reklamowaniu mentoringu jest także prowadzenie bloga. Zamieszczane na nim artykuły mogą pomóc w budowaniu wizerunku oraz rozpoznawalności. Mentorowi przyda się również logo, które może być wykorzystane na wizytówkach, wspomnianej już stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

50. Lodziarnia

Sprzedaż lodów naturalnych oraz rzemieślniczych cieszy się dużą popularnością. Mało kto w ciepłe, letnie miesiące odmawia sobie przyjemności ich zjedzenia. Ale sprzedaż lodów naturalnych i rzemieślniczych nie jest tylko sezonowa. W zimowe miesiące również jest prowadzona – głównie w galeriach handlowych oraz kawiarniach. Zatem lodziarnia jest sprawdzonym pomysłem na biznes. Na sprzedawane przez nią produkty zawsze znajdą się chętni w każdym wieku. W takim miejscu lody będą zupełnie inne niż zapakowane, które można kupić w sklepach, co jest ich ogromną zaletą.

Reklamę lodziarni dobrze jest rozpocząć od stworzenia darmowej wizytówki w Google. Będzie ona pracować dwutorowo. Po pierwsze, lokalizacja lodziarni znajdzie się w Mapach Google. Dzięki temu klienci będą mogli łatwo trafić do lodziarni. Po drugie, wizytówka będzie widoczna również w wyszukiwarce po wpisaniu odpowiednich fraz kluczowych. Tym samym wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie lokalne. Z wizytówki klienci mogą także dowiedzieć się, jakie są oferowane produkty, a nawet zobaczyć zdjęcia i opinie. W przypadku lodziarni warto także reklamować ją w mediach społecznościowych. W ciekawy sposób można wykorzystać TikToka, a także Facebooka i Instagram.

51. Masażysta

Masażysta to również sprawdzony pomysł na biznes. Świadczenie specjalistycznych usług może pomóc wielu osobom z ich schorzeniami lub problemami. W ofercie może znaleźć się masaż relaksacyjny, sportowy, klasyczny, segmentarny, czy też izometryczny. Profesjonalista realizujący takie usługi może działać we własnym gabinecie, jak i z dojazdem do klienta. Masażysta musi w swojej pracy wykazywać się dużym zakresem wiedzy, aby odpowiednio wykonać masaż. Dlatego też wykwalifikowane osoby spotykają się z dużym uznaniem, a co za tym idzie – mają sporo klientów.

Promowanie takiego biznesu można rozpocząć od przygotowania identyfikacji wizualnej. Logo, ulotki, wizytówki są bardzo ważne w dotarciu do klienta. Poza tym identyfikacja wizualna będzie niezbędna do odpowiedniego oznakowania lokalu, gdzie prowadzone będą masaże. Warto również pomyśleć o bezpłatnej reklamie, czyli wizytówce Google. Jej stworzenie ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość oznaczenia punktu w Mapach Google. W reklamowaniu masażysty pomocna będzie też strona internetowa oraz pozycjonowanie lokalne.

52. Franczyza

Atrakcyjnym pomysłem na biznes jest franczyza. To rodzaj współpracy, na podstawie której przedsiębiorca otrzymuje od marki możliwość działania pod jej szyldem. W relacji tej występuje franczyzobiorca oraz franczyzodawca. Taki pomysł na biznes jest wygodny dla wielu osób. Otrzymuje się bowiem dostęp do marki, można korzystać z jej sprawdzonego planu oraz doświadczeń. Franczyzodawca służy także wsparciem w zakresie zaopatrzenia oraz działań promocyjnych.

Reklamowanie biznesu opartego na franczyzie odbywa się zgodnie z zasadami opracowanymi przez franczyzodawcę. To na jego barkach spoczywa w głównej mierze promowanie marki. Z tego zaś korzysta franczyzodawca.

53. Agencja nieruchomości

Rynek nieruchomości od dawna jest jednym z najciekawszych. Istnieje bowiem ciągłe zapotrzebowanie na coraz większą liczbę domów, mieszkań, a także lokali przeznaczonych na prowadzenie usług, czy też hal magazynowych. To powód, dzięki któremu agencja nieruchomości jest sprawdzonym pomysłem na biznes. Powstaje ich coraz więcej, ale w związku z dużym zainteresowaniem klientów, konkurencja jest stale potrzebna. Agencja nieruchomości zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży lub najmie lokali – czy to mieszkalnych, czy to usługowych. Pomaga tym samym w dotarciu do osób zainteresowanych nabyciem lub sprzedażą nieruchomości.

Podstawowym działaniem w zakresie reklamowania agencji nieruchomości jest posiadanie identyfikacji wizualnej. Jeden z jej efektów, czyli logo, pojawiać się będzie na wszystkich materiałach drukowanych oraz cyfrowych. Symbol pojawi się na wspomnianej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, ale także na wizytówkach i banerach. Identyfikacja wizualna pomoże więc wyróżnić agencję nieruchomości na rynku. Jej promowanie można także realizować za pośrednictwem wizytówki Google, pozycjonowania, jak i płatnych reklam w wyszukiwarce.

Jak przydatna była ta strona?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen 4.7 / 5. Liczba ocen: 54

Jak dotąd brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni tę stronę.

Autor: