Wymiar wizytówki – Jakie są wymiary wizytówki?

Czas czytania: ok. 5 minut

Wizytówka jest poręcznym kartonikiem wykorzystywanym przez wielu przedsiębiorców i nie tylko ich. Umożliwia ona szybkie przekazanie danych kontaktowych klientom. Wymiary wizytówki pozwalają na wygodne jej przechowywanie. Jaki jest konkretny rozmiar tego ważnego dla biznesu kartonika? Sprawdź w tym artykule!

Wizytówka co się powinno na niej znajdować?

Korzystanie przez przedsiębiorców z wizytówki to już tradycja. Pojawiają się one wszędzie tam, gdzie prowadzący biznes lub pracownicy, kontaktują się z klientami lub też potencjalnymi partnerami biznesowymi. Wizytówka powinna więc zawierać kilka ważnych informacji. W związku z tym, że dziś komunikacja elektroniczna jest na porządku dziennym, zakres danych został wzbogacony o te, które pomagają skontaktować się z drugą stroną przez internet.

Na wizytówce powinny się znaleźć następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • stanowisko,
  • numer telefonu,
  • adres siedziby firmy lub oddziału,
  • adres poczty elektronicznej (e-mail),
  • adres strony internetowej.

Powyższe dane mogą być wzbogacone dodatkowo o adresy profili w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: Projektowanie wizytówek – wytyczne (spady, format wizytówki itp)

Dla kogo jest wizytówka?

Utarło się przekonanie, że z wizytówki korzystają głównie przedsiębiorcy lub pracownicy jakiejś firmy. Jednak ten mały kartonik nie jest zarezerwowany tylko dla nich. Z wizytówki korzystają m.in. influencerzy, a także artyści. W ich przypadku dane pozbawione są kwestii związanych z firmą, a raczej skupia się na przekazaniu numeru telefonu, adresu mailowego, adresu strony, portfolio dostępnego w sieci, czy też profili w mediach społecznościowych.

Kiedy korzystać z wizytówki?

Wymiary wizytówki nie są duże. Dlatego też to najwygodniejszy sposób przekazywania danych kontaktowych. Co więcej, wizytówka może być jednym z elementów, które budują wizerunek firmy lub konkretnej osoby.

Korzystać z wizytówki można m.in. podczas:

  • wizyty klientów w siedzibie lub oddziale firmy,
  • kontaktów z klientami poza firmą,
  • rozmów biznesowych,
  • konferencji branżowych.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Co powinna klientowi mówić Twoja wizytówka?

Jakie są wymiary wizytówki? Poznaj rozmiar wizytówki

Wizytówka jest mała i poręczna. Dzięki temu można ją łatwo przechowywać w portfelu, kieszeni marynarki, torbie od laptopa, damskiej torebce, czy np. plecaku. Standardowe wymiary wizytówki to 85,60×53,98 mm. Są one zgodne z normą ISO, która dążyła do ujednolicenia rozmiaru na całym świecie. Wymiary takie mają również karty płatnicze. Dzięki temu zarówno one, jak i wizytówki mieszczą się w przegródkach portfela.

Wyżej wskazana norma nie jest jednak wszędzie przestrzegana. W wielu krajach pojawiły się inne standardowe wymiary wizytówki. Przykładem jest Polska. W naszym kraju wymiary wizytówki, jakie zazwyczaj są stosowane, to 90×55 mm. Taki sam rozmiar tych ważnych dla przedsiębiorców kartoników można spotkać również m.in. w Szwecji, Norwegii, Danii, Kolumbii oraz Indiach. Oprócz niego, w Polsce wykorzystuje się również wymiary wizytówki wynoszące 85×55 mm, czyli trochę większe od standardowego, zgodnego ze wspomnianą wcześniej normą ISO.

Zobacz także: Co to jest lakier wybiórczy?

W innych krajach europejskich wykorzystywany jest głównie jeden wymiar wizytówki. To 85×55 mm, czyli drugi chętnie stosowany rozmiar w Polsce. Takie wymiary kartoników z danymi kontaktowymi można spotkać m.in. we Francji, a także w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone oraz Kanada stosują jeszcze inny wymiar wizytówki. W tych krajach standardem jest rozmiar wynoszący 89×51 mm. Z kolei w Japonii wizytówki mają wymiary 91×55 mm.

Czy wizytówki zawsze muszą być poziome?

Najczęściej spotykane wizytówki mają poziomy układ. Jednak nie zawsze trzeba go stosować. W wielu branżach można pozwolić sobie na układ pionowy. Takie wizytówki zaskakują odbiorców, ponieważ są rzadko spotykane. Pionowe kartoniki z danymi kontaktowymi bardzo często stosowane są np. w branży kreatywnej oraz artystycznej.

Sprawdź również: Jak zaprojektować wizytówki?

Podsumowanie

Wymiary wizytówki nie są duże. Dzięki temu kartonik można przechowywać m.in. w portfelu. W Polsce głównie wykorzystywany jest wymiar wizytówki wynoszący 90×55 mm. W innych krajach europejskich stosuje się rozmiar 85×55 mm. Mimo niewielkich wymiarów wizytówka jest świetnym sposobem na przekazywanie klientom danych kontaktowych. To również istotny element budowania wizerunku oraz rozpoznawalności firmy.

Jak przydatna była ta strona?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen: 4

Jak dotąd brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni tę stronę.

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *