Strona internetowa dla pizzerii

Czas czytania: ok. 8 minut

Obecność pizzerii w internecie wiąże się ze stworzeniem odpowiedniej witryny. Co w tym przypadku oznacza skuteczna strona? Czy jest nią taka, którą odwiedza wiele osób, ale korzysta z usług pizzerii? Czy może taka, która sprawia, że lokal zyskuje nowych klientów? Odpowiedzi na te pytania zawieramy w poniższym tekście.

Jedną z bardzo powszechnych praktyk pizzerii jest obecność w mediach społecznościowych. To tylko jedna z form dotarcia do potencjalnych klientów. Inną, bardzo efektywną jest posiadanie czytelnej strony internetowej, która dobrze się pozycjonuje. Witryna wyróżnia się większą dostępnością, niż w przypadku mediów społecznościowych. Można z niej skorzystać bez zakładania konta, a także na większości urządzeń, które są podłączone do sieci. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, jak wygląda taka strona internetowa pizzerii oraz jakie zawiera informacje. Wpływają one na jej skuteczność, czyli zwiększenie ilości osób, które korzystają z usług lokalu gastronomicznego. Sprawdźmy zatem co zrobić, aby witryna dla pizzerii była efektywna.

Co umieścić na stronie internetowej pizzerii?

Projektując stronę internetową pizzerii, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Dotyczą one wykorzystania najlepszych praktyk UX, które sprawią, że witryna będzie atrakcyjna w oczach odbiorców. Przełożyć się to powinno na jej efektywność.

Uwielbiamy pizzę, dlatego specjalnie dla Ciebie mamy gotowe rozwiązanie. Zadzwoń do nas lub napisz, a opowiemy Ci, jak szybko możesz zyskać nową i skuteczną stronę internetową!

Prostota, która zachęca do zjedzenia pizzy

W pierwszej kolejności zajmijmy się wyglądem strony internetowej pizzerii. Pizza jest bardzo pysznym daniem, a jednocześnie nieskomplikowanym. Podobnie powinno być z warstwą wizualną witryny.

Najlepszym zabiegiem jest stworzenie prostego projektu. Takiego, który sprawi, że potencjalny klient poczuje się swobodnie, kiedy będzie się po nim poruszać. Prostota zawsze sprzedaje się najlepiej. Pozwala skupić się na najważniejszym, czyli ofercie pizzerii.

Stworzenie czytelnego i prostego projektu ma również znaczenie dla urządzeń, z których potencjalni klienci odwiedzają stronę. Musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach dominuje korzystanie ze smartfonów. Przeglądanie witryny pizzerii powinno więc dawać takie samo pozytywne wrażenie, jak oglądanie jej na komputerze. W przypadku prostego projektu łatwiej jest zadbać o jego responsywność, czyli dostosowanie do różnych rozdzielczości poszczególnych urządzeń.

Przeczytaj także: Na co przeznaczyć dotację z urzędu pracy?

Czytelne menu, ułatwiające nawigację

Menu jest podstawą każdej witryny internetowej. Pozwala ono nawigować po stronie i przechodzić pomiędzy kolejnymi podstronami. Umiejętnie przygotowana struktura menu jest kluczem do sukcesu.

Strona internetowa pizzerii jest bardzo często odwiedzana przez ludzi głodnych. Zatem znalezienie interesujących informacji na temat pizzy oraz innych potraw, musi być intuicyjne i szybkie. Użytkownik powinien mieć poczucie, że jeśli kliknie dany przycisk w menu, to zostanie przeniesiony do właściwego miejsca. Wtedy jest przekonany, że ten konkretny lokal spełni jego gastronomiczne oczekiwania. Szybko znajdzie to, czego szuka i będzie mógł złożyć zamówienie na pyszną pizzę.

Oferta, czyli menu lokalu

Kolejną ważną rzeczą, która musi znaleźć się na stronie internetowej pizzerii, jest jej oferta. W końcu po to, aby się z nią zapoznać, potencjalni klienci odwiedzają witrynę.

Menu lokalu powinno być zbudowane w przejrzysty sposób. Zastosowanie wygodnego podziału na rodzaje pizzy (np. wegetariańskie) poprawi jej atrakcyjność. Bardzo ważne, aby w projektowaniu menu zachować maksimum czytelności. Ułatwi ona poruszanie się po o ofercie i zapoznanie z nią.

Istotne dla wygodny potencjalnych klientów jest umieszczanie przy pizzy informacji na temat:

  • składników, z których jest zrobiona,
  • ceny,
  • średnicy.

To też Cię może zainteresować: Wymiary grafik na FB

System zamawiania online

W dzisiejszych czasach zamawianie posiłków do domu to standard. Na stronie internetowej dla pizzerii również powinna znaleźć się taka możliwość.

System zamawiania online zwiększa atrakcyjność witryny oraz samego lokalu. Dzięki niemu można:

  • utworzyć konto,
  • przypisać adres dostawy,
  • wybrać odpowiedni rodzaj pizzy,
  • podać ilość zamawianych potraw,
  • zapłacić z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań (np. Blik).

Jeśli właściciel witryny pizzerii nie chce inwestować w taki dedykowany system, może skorzystać z innych rozwiązań (np. Pyszne.pl, czy Glovo). Na stronie powinna jednak znaleźć się o tym stosowna informacja, która ułatwi potencjalnym klientom skorzystanie z oferty lokalu.

Potrzebujesz zoptymalizowanej i efektywnej witryny internetowej? Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Napisz do nas lub zadzwoń.

Galeria zdjęć

Nic tak nie potęguje głodu, jak doznania zapachowe i wizualne. Co prawda przekazanie tych pierwszych przez internet nie jest możliwe, za to drugich jak najbardziej.

Galeria zdjęć na stronie pizzerii jest jednym z najlepszych sposobów nakłaniania do skorzystania z oferty. Zaprezentowanie, jak wygląda potrawa, co się na niej znajduje, sprawia, że potencjalni klienci chcą zjeść tu i teraz.

Jednak zdjęcia pizzy nie mogą być jedynymi, jakie znajdą się w galerii. Dobrze jest w niej umieszczać także fotografie przedstawiające lokal, jego położenie, a także obsługę. Wtedy również odwiedzający witrynę zachęcani są do skorzystania z oferty pizzerii w punkcie stacjonarnym.

Dowiedz się: Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Zakładka z promocjami

Oprócz wyżej wymienionych elementów witryna powinna być także rozbudowana o zakładkę „promocje”. To w niej znajdą się wszystkie informacje na temat obowiązujących rabatów, dzięki którym potencjalni klienci mogą trochę zaoszczędzić.

Bardzo ważne, aby wyszczególniać w promocjach te, które dotyczą zamówienia z dostawą oraz skorzystania z oferty na miejscu. Wtedy też potencjalni klienci będą świadomi, w jakich sytuacjach mogą otrzymać rabat. Tym samym zostaną bardziej skuszeni do skorzystania z oferty pizzerii.

Podsumowanie

Projektowaniu witryny internetowej dla pizzerii przyświecać powinien konkretny cel – zachęcenie do skorzystania z oferty. Można to osiągnąć dzięki stworzeniu prostej strony, odpowiadającej na potrzeby potencjalnych klientów. Warto na niej umieścić czytelne menu z cenami i składnikami, zakładkę z obowiązującymi promocjami, a także system do zamawiania online. Wszystko to sprawi, że użytkownicy sieci będą chcieli zaspokoić swój głód pizzą z konkretnego lokalu.

Dobra strona internetowa jest jak pyszna pizza. Mamy dla Ciebie rewelacyjny przepis na skuteczną stronę internetową. Napisz po więcej szczegółów!

Jak przydatna była ta strona?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba ocen: 6

Jak dotąd brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni tę stronę.

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *